دسته‌بندی نشده

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان انواع لوازم + محصولات خانه هوشمند آیریک

این سیستم خطای کمتری نسبت به انسان دارد و باعث کاهش خطای انسانی می‌شود. همانطور که گفته شد سیستم هوشمند ساختمان BMS با توجه به شرایط بخش‌های مختلف ساختمان را کنترل می‌کند. امروزه درگاه های مختلفی وجود دارد که انواع سیستم های تهویه مطبوع را به سیستم های اتوماسیون خانگی و BMS (سیستم مدیریت ساختمان)، برای کنترل و نظارت متمرکز و عدم نیاز به خرید سیستم های پیچیده و گران قیمت، متصل می کنند. علاوه بر این، این نوع درگاه ها برای عملیات کنترل از راه دور تمام اجزای داخلی سیستم های تهویه مطبوع از طریق اینترنت و با بهره گیری از یک رابط هوشمند سازی ساختمان آکو کاربری ساده مناسب‌اند.

چراغ های محوطه بیرون منزل به مدت چند دقیقه، تا زمان ترک منزل توسط فرد روشن شده و سپس خاموش می شوند. در زیر به چند نمونه ساختمان هوشمند با کاربری های مختلف اشاره می کنیم تا درک بهتری نسبت به این گونه ساختمان ها حاصل شود. تمامی دوره ها برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، کودکان کار و نیازمندان رایگان می باشد. ما در آموزشگاه فن آموزان کیفیت دوره های مجازی خود و خدمات ارائه شده توسط استادان را به اشکال زیر تضمین میکنیم.

خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان

همچنین سیستم کنترل مرکزی امکان اعمال تغییرات در بخش های مختلف ساختمان را در هر نقطه ای از دنیا از طریق اینترنت فراهم می سازد. کنترل کننده در طرح ها و مدل های مختلف تابلویی، صفحه نمایش و یا کلیدهای مولتی قابل خریداری و تهیه است. آنچه که در انتخاب روش آن تعیین کننده بوده، پروتکل مورد استفاده برای هماهنگی با سایر تجهیزات و قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان است. کنترل شدت روشنایی و رنگ نور، ساده ترین انواع قابلیت هایی هستند که در ساختمان ها به واسطه هوشمند سازی سیستم های روشنایی ساختمان فراهم می شوند. متناسب با نیاز و هزینه مورد نظر کارفرما برای قیمت هوشمندسازی ساختمان ، کنترل از راه دور روشنایی با استفاده از تلفن همراه، تعریف برنامه زمان بندی برای روشنایی فضاهای مختلف، استفاده از سنسورهای حرکتی برای روشنایی در زمان حضور و … کلیدهای هوشمند با داشتن ماژول های مخصوص، به عنوان رابط، این امکان را به کاربر می دهند تا کنترل هوشمند ساختمانهای مختلف را به دست بگیرند.

در حالی که این دو اصطلاح گاهی به جای هم به کار می روند و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، اما در واقع در بعضی موارد تفاوت هایی دارند. امکان استفاده از لوازم پرمصرف در زمان‌های پیک وجود نداشته باشد (یا مدت استفاده از وسیله (مثلاً تلفن) محدود باشد). تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکتمرکز کنترل ایرانبه شماره ثبت ۵۲۶۹۰ می باشد.

در فرایند هوشمند سازی ساختمان ها تلاش می شود که با استفاده از علم الکترونیک و نرم افزار، خطاهای انسانی، مصرف انرژی و دغدغه های روزمره افراد کاهش پیدا کنند. یک خانه هوشمند از برنامه های از پیش تعیین شده خود استفاده کرده و در شرایط مختلف تصمیمات دقیقی برای تجهیزات ساختمان می گیرد. در واقع با حذف کلیدهای سنتی مکانیکی و جایگزینی آنها با یک پنل لمسی مرکزی که به کلیه تجهیزات ساختمان دسترسی دارد، امکان مدیریت بخش های مختلف ساختمان به صورت هوشمند فراهم خواهد شد. در هوشمندسازی ساختمان ها اجرای سیستم های سرمایشی و گرمایشی در دو نوع مرکزی نظیر بویلر ، چیلر ، پمپ ، برج خنک کننده و …

روش هوشمند سازی ساختمان

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان انواع لوازم + محصولات خانه هوشمند آیریک

تا زمان شکل گیری کامل فضای مجازی ، جایی که انسان ها ، رایانه ها و اشیاء هوشمند به هم پیوسته اند ، اهمیت مثبت آن هرگز قابل درک نخواهد بود. این فرآیند را می توان ادغام اینترنت اشیاء و سیستم های شبکه موجود از جمله رایانش ابری ، اینترنت ، تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی و صنعتی دانست . حالا تصور کنید به محض رسیدن به محل سکونت خود ، تمام این اتفاقات بصورت اتوماتیک انجام شود . تجهیزات توزیع هوا وابسته به سیستم های توضیح داده شده در موارد قبل هستند.

در واقع در روش سیم کشی برق خانه هوشمند، تمام مصرف کننده ها از ماژول های (رله های) هوشمند واقع در تابلو برق هوشمند تغذیه و کنترل می شوند و نیازی نیست برای هر مصرف کننده یک کلید نصب شود. در ضمن لازم به یادآوری است که در سیم کشی خانه هوشمند، سیم کشی پریز و روشنایی جدا از یکدیگر انجام می شوند. به شما یا می دهیم بردهای هوشمند ساختمان را بتوانید با توجه به نیاز هر پروژه ای طراحی کرده و بسازید تا با قیمت رقابتی و مناسب به مشتریان خود عرضه کنید (ویژه دوره پیشرفته هوشمند سازی). در این دوره یاد میگیرید از ساده ترین بردهای الکترونیک تا پیشرفته ترین آنها مانند بردهای قابل کنترل از طریق SMS، بلوتوث، WiFi و … را طراحی، ساخته و برنامه نویسی کنید و از آنها در پروژه های هوشمند سازی ساختمان استفاده کنید. امروزه قسمتی از هوشمند سازی به نام DIY وجود دارند که با توجه به نیازهای خاص یک پروژه می توان این تجهیزات را ساخته و در پروژه ها استفاده کنید. در این دوره شما با ساخت بردهای هوشمند ساختمان و برنامه ریزی آنها آشنا می شوید.

بهترین سیستم امنیتی سال 2022: معرفی بهترین سیستم حفاظتی و…

در نتیجه در هر کجای دنیا، به وسیله تلفن همراه خود می‌توانید ساختمان هوشمند خود را تحت نظر داشته باشید. به عبارت دیگر، بهره بردن از مزایای هوشمند سازی ساختمان محدود به مکان فیزیکی شما نیست. سیستم اعلان حریق به صورت خودکار تأثیری بر عملکرد سیستم تهویه ندارد و ….

  • کنترل کننده های مرکزی نقش اساسی در تعیین قیمت هوشمند سازی ساختمان دارند.
  • در اینجا سنسورها بخشی جدایی ناپذیر از ساختمانهای هوشمند هستند و نقش مهمی در جمع آوری داده ها برای اطلاع از تصمیمات مربوط به محل تخصیص منابع ایفا می کنند.
  • اجرای یک دستور می تواند به شکل با سیم و یا ارسال یک کد مادون قرمز و یا موج رادیویی باشد.
  • این نوع سیستم ها تنها زمانی که شخص یا وسیله ی نقلیه ای در محل باشد شروع بکار می کنند.