دسته‌بندی نشده

آموزش تعویض باتری یو پی اس مرکز آموزش تعمیرات تخصصی ups-مستر انرژی پلاس

آموزش تعویض باتری یو پی اس مرکز آموزش تعمیرات تخصصی ups-مستر انرژی پلاس

البته این احتمال وجود دارد که باتری شما سالم هم باشد ولی فروشنده زودتر از موعد باتری خود را به www.mrenergyplus.com فروش رسانده باشد. برای جلوگیری از ابهام بدانید که ملاک اصلی برای اعتبار گارانتی باتری، تاریخ کمتر است که در برگه گارانتی ذکر شده است. مثلا شما یک باتری ماشین را در تاریخ مشخصی خریده اید و این باتری ماشین ۶ ماه گارانتی دارد؛ اما وقتی ۶ ماه به تاریخ خرید اضافه میکنیم، تاریخ پایان ضمانت نامه باتری که در برگه گارانتی ذکر شده هم خوانی ندارد. ممکن است این تاریخ کمتر یا بیشتر باشد، در اینجا در جریان باشید که معیار اعتبار تاریخ کمتر است. هنگام قطع برق، حتی با وجود یک باتری پشتیبان یا ژنراتور قوی، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا سیستم شما به از دست رفتن منبع برق اصلی پاسخ دهد و شروع به کشیدن از منبع جایگزین کند. در بیمارستان‌ها، بانک‌ها و سایر عملکردهای حیاتی، این چند دقیقه گرانبها می‌تواند موضوع مرگ و زندگی باشد.

  • در چنین شرایطی تجهیزات به تعمیر نیاز دارند تا بتوانند دوباره احیا شده و به فعالیت خود ادامه دهند.
  • آماده ارائه خدمات طراحی و اجرای سیستم های برق اضطراری متناسب با نیاز مجموعه های صنعتی، ساختمانی و آزمایشگاهی با بهره گیری از تخصص و تجارب متخصصان خود می باشد.
  • در صورت نداشتن برگه گارانتی، نداشتن فاکتور خرید، مخدوش بودن، قلم خوردگی و ناخوانا بودن برگه گارانتی باعث میشود گارانتی به باتری ماشین شما تعلق نگیرد.
  • کلمه UPS مخفف کلمه Uninterruptible power supply است که در حقیقت منبع جریان بدون وقفه نام دارد.

اما باتری یو پی اس چیست؟ برای پاسخ این سوال و آشنایی بیشتر با قطعات یو پی اس، نحوه نگهداری یو پی اس و … حتما مقاله یو پی اس چیست ؛ با انواع ups و کارایی آنها آشنا شوید را مطالعه کنید. بنابراین می توانید با تعویض باتری یو پی اس از هزینه های خود صرفه جویی کرده و دوباره سیستم UPS را احیا کنید. زمان موردنیاز برای وضعیتی است که برق شهر قطع شده و لازم است برای تغذیه بار مصرفی از انرژی ذخیره شده در باتری استفاده شود. این زمان بستگی به باتری دارد و با کم و زیادشدن باتری، کم و زیاد می‌شود. یو پی اس ممکن است دارای باتری داخلی و یا خارجی (کابینت باتری) باشد. این نوع باطری برق AC را به جریان DC تبدیل کرده و به باتری قابل شارژ منتقل می‌کند.

سیستم برق اضطراری

همچنین باید مطمئن شوید که «گاوِرنر سوخت» را بررسی کنید؛ گاورنر قطعه‌ای است که وظیفه تنظیم خودکار سوخت دیزل را بر عهده دارد. گاورنرهای مکانیکی نسبت به گاورنرهای الکتریکی کندتر واکنش نشان می‌دهند، که همین امر ممکن است به قطع برق لحظه‌ای و آسیب دیدن شبکه منجر شود. که جریان آن در حدود 20 درصد جریان نامی باتری می باشد باتری را تخلیه کرد و بطور همزمان با استفاده از مولتی متر دیجیتال ولتاژ دو سر باتری را اندازه گیری کرد. اگر ولتاژ اندازه گیری شده در حدود 12.5 تا 11.4 ولت بود باتری سالم است و نیاز به تعویض ندارد، اما اگر ولتاژی که مولتی متر دیجیتال نشان میدهد زیر 11.4 ولت باشد، باتری مذکور معیوب بوده و نیاز به تعویض دارد. پیش از آموزش تعویض باتری UPS ، لازم است که نکاتی را در این خصوص مد نظر قرار دهید. برای تست کردن باتری یوپی‌اس دو حالت داریم، یکی برای باتری های سیلد (اتمی) و یکی هم برای باتری های غیر سیلد (اسیدی).

باتری یو پی اس 12 ولت 4.5 آمپر

آماده ارائه خدمات طراحی و اجرای سیستم های برق اضطراری متناسب با نیاز مجموعه های صنعتی، ساختمانی و آزمایشگاهی با بهره گیری از تخصص و تجارب متخصصان خود می باشد. همین الان با کلیک روی دکمه های زیر، از ما مشاوره رایگان بگیرید تا راهنمایی تان کنیم که بسته آموزش نصب ups برایتان مناسب است یا خیر. هارمونیک‌ها باعث افزایش نامناسب جریان می‌شوند و این افزایش اثر خود را در دماهای بالا نشان داده و باعث خرابی اجزا تشکیل دهنده و افزایش حرارت دستگاه می‌شوند.

در این نوع باتری یک معکوس کننده در خط قرار گرفته و مسیر جریان DC باتری از حالت شارژ نرمال به تأمین جریان، تغییر حالت می‌دهد. باتری یو پی اس در تعامل با خط، ورودی را تثبیت کرده و ولتاژ خروجی را با یک مبدل تثبیت می‌کند. هنگام خرید باتری های یو پی اس باید این نکته را مد نظر داشته باشید که کیفیت باتری ها را نباید با قیمت باتری مقایسه کنید بلکه کیفیت باتری به عواملی از جمله وزن باتری و تکلونوژِی ساخت باتری یو پی اس و چیزهای دیگر بستگی دارد.

باید دقّت شود در مرحله اول بیش از شش عدد باتری به هم سری نگردد و ولتاژ حداکثر ۷۲ ولت باشد تا خطر برق گرفتگی نداشته باشد . پس از اینکه کلیه باتریها طبقات را به هم متصل نمودیم اولین و آخرین سر قطب باتریها را به فیوز کابینت باتری متصل می نماییم . بازه ولتاز خروجی یوپی‌اس که مقدار آن با بازه ولتاژ ورودی دستگاه‌های مصرفی می‌بایست هماهنگ باشد. این امر ناشی از سوئیچ‌کردن یک بار با توان بالا مانند دستگاه‌های تهویه هوا یا راه انداختن موتورهای الکتریکی ، تاسیسات حرارتی و برودتی و یا بروز اتصال کوتاه در مناطق اطراف می‌باشد.