اخبار دوربین مداربسته

Blackmagic دنیای میکروسکوپی را به تصویر می کشد – راهنمای خریداران دوربین مدار بسته و اخبار


Blackmagic Design اعلام کرده است که Protist Lab Films با استفاده از دوربین فیلم دیجیتالی Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K، یک دوربین ابتکاری 6K نصب کرده است که روی میکروسکوپ نصب شده است تا از پروتیست های تک سلولی میکروسکوپی، برخی از کوچکترین موجودات زمین، عکس بگیرد. ویدئوها با استفاده از ویرایش DaVinci Resolve، درجه بندی رنگ، جلوه های بصری (VFX) و نرم افزار تولید پست صوتی ویرایش و درجه بندی می شوند.

Protist Lab Films توسط یک تکنسین سابق آزمایشگاه آب و مهندس صدا، Fabian Weston اداره می شود. پس از 25 سال به عنوان مهندس صدا و تهیه کننده موسیقی که در کنار برخی از بهترین نوازندگان، مهندسان و تهیه کنندگان استرالیایی کار می کرد، از جمله کار در استودیو معروف آلبرت، وستون به اشتیاق خود برای میکروسکوپ و موجودات شگفت انگیزی که میکروسکوپ ها آشکار می کنند، بازگشت.

وستون چند سال پیش Protist Lab Films را تنها با یک میکروسکوپ و دوربین گوشی خود راه اندازی کرد. او از سال‌های فعالیتش در صنعت موسیقی و سرگرمی با Blackmagic Design آشنا بود. پس از اینکه یکی از دوستان صنعتی Blackmagic Design را توصیه کرد، وستون شروع به بررسی کاتالوگ گسترده گزینه های آن کرد. او به زودی متوجه شد که سخت افزار و نرم افزار شرکت مستقر در ملبورن تا چه اندازه می توانند به او در کارش در میکروسکوپ کمک کنند.

هدف نهایی Protist Lab Films ایجاد آگاهی در مورد پادشاهی پروتیست ها است، پروتیست ها موجودات یوکاریوتی تک سلولی هستند که حیوان، گیاه، قارچ، باکتری یا ویروس نیستند. اکثر مردم آنها را به عنوان جلبک و تک یاخته می شناسند.

من با Blackmagic Design از زمانی که چند سال پیش روی میکس صوتی پخش زنده در کلاب جاز سیدنی The Basement کار می کردم، آشنا بودم. ما عادت داشتیم پخش زنده نمایش‌ها را از استودیوی تولید یک طبقه بالاتر از محل اجرا مستقیماً به YouTube انجام دهیم. وستون گفت: همه این کارها با Blackmagic، دوربین‌ها در محل برگزاری و سوئیچرهای طبقه بالا و از طریق یک اتصال MADI برای یک میکس صوتی زنده جداگانه در استودیو اجرا می‌شد.

از ابتدای سال 2022، وستون از دوربین جیبی 6K برای ثبت دنیای شگفت انگیز این موجودات کوچک استفاده کرده است. وستون با تکیه بر توانایی دوربین برای کار با تعدادی از انواع لنزهای شیئی میکروسکوپ با کیفیت بالا و طراحی آسان آن، یک تنظیم سفارشی منحصر به فرد ایجاد کرد تا میکروسکوپ خود را مستقیماً به دوربین سینمای جیبی 6K متصل کند. پس از ثبت تصاویر در Blackmagic RAW، فیلم ویرایش شده و سپس با استفاده از DaVinci Resolve درجه بندی می شود. برای آخرین لمس، با تکیه بر استعداد خود به عنوان یک نوازنده و تهیه‌کننده موسیقی، او قبل از انتشار ویدیوها در کانال YouTube Protist Lab Films، یک موسیقی متن سفارشی را به برخی از فیلم‌ها اضافه می‌کند.

“این یک فرآیند پایان به پایان ناگسستنی است، و کار در یک دامنه واحد بسیار عالی است. به علاوه، پشتیبانی فنی بسیار سریع است. Blackmagic Design قطعا کل گردش کار را بسیار آسان و روان کرده است.

فیلم‌های وستون هم‌اکنون در حال چرخش هستند. او در رقابت جهانی کوچک در حرکت نیکون در سال 2021 برای فیلمی که در مورد معشوقه‌هایی که در روده موریانه‌های رایج استرالیایی زندگی می‌کنند مستند می‌کند، مقام اول را دریافت کرد.

افراد بسیار کمی از ابتدا موسیقی می‌سازند و آن را روی فیلم‌های موجودات میکروسکوپی قرار می‌دهند، بنابراین آنچه من تا کنون توانسته‌ام به دست بیاورم چیزی است که هم منحصر به فرد و هم جذاب است. من از طرفداران بزرگ فلسفه و تمرکز صنعت Blackmagic Design هستم و مطمئن هستم که افرادی مانند من در آینده نیز از تجهیزات آن برای پروژه های جدید و فوق العاده استفاده خواهند کرد.

این فیلم ها در کانال یوتیوب Protist Lab Film در دسترس هستند.

منبع