اخبار دوربین مداربسته

ONVIF به نقاط عطف دوگانه می رسد – راهنمای خریداران دوربین مدار بسته و اخبار


ONVIF دستاوردهای دوگانه خود را اعلام کرده است که بیش از 25000 محصول منطبق است و 15 سال خود را به عنوان استاندارد صنعت برای قابلیت همکاری جشن می گیرد.

از زمان آغاز به کار آن در سال 2008، محصولاتی که مطابق با نمایه‌های ONVIF هستند، به طور مداوم از نظر تعداد و دامنه افزایش یافته‌اند و از محصولات اصلی مانند دوربین‌های IP، نرم‌افزار مدیریت ویدیو و راه‌حل‌های ضبط ویدیوی شبکه شروع شده‌اند.

پایگاه داده امروزی محصولات منطبق در حال حاضر شامل دستگاه های مخابره داخل ساختمان، دوربین های تشخیص پلاک خودرو، و همچنین می تواند شامل پهپادها، و خدماتی مانند نظارت تصویری به عنوان یک سرویس (VSaaS) باشد که بازتابی از ارزش رو به رشد ویدیو و مزایای استفاده از راه حل های ابری است.

لئو لویت، رئیس کمیته راهبری ONVIF گفت: “ONVIF در 15 سال اول خود دستاوردهای بسیار زیادی داشته است، اما مطمئناً کار ما هنوز انجام نشده است.” از آنجایی که صنعت به استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیو، هوش مصنوعی، ابر و اینترنت اشیا ادامه می دهد، نقش ONVIF به عنوان ارائه دهنده رابط های استاندارد در این حوزه ها بیشتر مرتبط خواهد شد.

برای حمایت از صنعت در این حوزه‌های کلیدی تجزیه و تحلیل ویدیویی و ادغام با سیستم‌های اینترنت اشیا، مشخصات ONVIF Profile M است که مدیریت فراداده و رویدادهای تحلیلی را استاندارد می‌کند.

با استفاده از نمایه، یکپارچه‌کننده‌های سیستم و کاربران نهایی می‌توانند به راحتی تبادل ابرداده بین اجزای سیستم از تولیدکنندگان مختلف، مانند دوربین‌ها، سیستم‌های مدیریت ویدئو و سایر پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری را مدیریت کنند.

Profile M همچنین سازگاری با سیستم‌های IoT را با پشتیبانی از رویدادهای با فرمت JSON از طریق MQTT، یک پروتکل رایج برای برنامه‌های IoT، فراهم می‌کند.

در مجموع، ONVIF هفت نمایه، از جمله Profile S را برای پخش ویدئو ارائه می دهد. نمایه G برای ضبط و ذخیره سازی ویدئو؛ نمایه C برای کنترل دسترسی فیزیکی؛ نمایه A برای پیکربندی کنترل دسترسی گسترده تر. Profile T برای پخش ویدیوی پیشرفته و Profile D برای تجهیزات جانبی کنترل دسترسی.

محصولاتی که با این پروفایل‌ها مطابقت دارند، فقط توسط شرکت‌های عضو ONVIF تولید می‌شوند و باید حداقل یک نمایه ONVIF را پشتیبانی کنند، اما می‌توانند چندین نمایه را برای عملکرد اضافه پشتیبانی کنند.

محصولات باید تحت لیست ONVIF از محصولات سازگار ثبت شوند تا مطابقت در نظر گرفته شوند.

منبع